Reklama

Łomża. Koronawirus w oświacie, Urzędzie Miejskim, DPS i MOPS [VIDEO]

03/11/2020 14:02

Koronawirus nie omija łomżyńskich szkół, Urzędu Miejskiego i Domu Pomocy Społecznej. Tylko w Ratuszu zakażenie potwierdzono u 12 osób, za to w DPS chorych jest 5 pensjonariuszy i 5 pracowników.

Szkoły

Z informacji przekazanych nam przez wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego wynika, że w izolacji przebywa 48 osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem. 30 z nich to personel szkół, pozostali to uczniowie.  W kwarantannie łącznie przebywa około 200 osób, z czego około 160 osób to uczniowie.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Przedszkolu Publicznym nr 10. Obecnie w kwarantannie przebywa tam 2 nauczycieli, u 2 wykryty został koronawirus, kolejne 4 osoby znajdują się na zwolnieniu lekarskim i prawdopodobnie czeka je pobranie wymazu.

Reklama

- Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem - mówi wiceprezydent Stypułkowski.

Dom Pomocy Społecznej w Łomży

W Domu Pomocy Społecznej w Łomży pojawiły się nowe przypadki koronawirusa. Zakażenie wykryto u 5 pensjonariuszy oraz 5 pracowników. Już wcześniej w życie wprowadzone zostały niezbędne środki ostrożności.

- Na chwilę obecną nie ma niebezpieczeństwa, żeby te przypadki pojawiły się u kolejnych osób - mówi Andrzej Stypułkowski.

Kwarantanną objęto 1 pracownika DPS i 4 pensjonariuszy.

Urząd Miejski w Łomży

Reklama

Obecnie jest 12 potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży. Kolejnych 8 osób znajduje się w kwarantannie.

- Urząd pracuje tak, jak pracował - dodaje wiceprezydent.

Część pracowników Ratusza pracuje w trybie zdalnym. Dokładne zasady opisane zostały TUTAJ: Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego. Publikujemy przydatne informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Wiceprezydent Stypułkowski poinformował o 1 przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników administracyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Władze miasta są w kontakcie z sanepidem. Obecnie nie wiadomo, ile osób trafi na kwarantannę.

Reklama

----------

Przypomnijmy, że kwarantanna nakładana jest z powodu narażenia na zakażenie COVID-19. Dotyczy ona osób, które miały styczność ze źródłem zakażenia. Nie należy jej mylić z izolacją, na którą kierowane są osoby, u których przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. 

​​​​​​​

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości