Niesamowita informacja! Podczas budowy przedłużenia ul. Meblowej w Łomży, w okolicach ul. Nowogrodzkiej, natrafiono na złoża ropy naftowej - tak przynajmniej wynika z pierwszych badań instytutu geologicznego. Sprawą w tym tygodniu zajmował się wiceminister Kołakowski, który udał się z delegacją do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Niesamowita informacja! Podczas budowy przedłużenia ul. Meblowej w Łomży, w okolicach ul. Nowogrodzkiej, natrafiono na złoża ropy naftowej - tak przynajmniej wynika z pierwszych badań instytutu geologicznego. Sprawą w tym tygodniu zajmował się wiceminister Kołakowski, który udał się z delegacją do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Lakoniczne informacje na temat przygotowywanych odwiertów przekazał nam wysoki rangą urzędnik, który zastrzegł sobie anonimowość. Do przypadkowego odkrycia złóż miało dojść podczas budowy przedłużenia ul. Meblowej, w pobliżu rzeki Łomżyczki.
Służby nabrały jednak “ropy” w usta i nie ujawniają żadnych informacji o pierwszych testowych odwiertach w okolicy ul. Nowogrodzkiej. Wszystkie wytworzone protokoły i dokumenty zostały najprawdopodobniej utajnione.
Nasi przedstawiciele byli w państwach arabskich…
Wiceminister Lech Antoni Kołakowski wczoraj (31.03) podzielił się zdjęciami z wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To kraj, który rozwinął się dzięki ogromnym złożom ropy naftowej. Oficjalnie łomżyński parlamentarzysta spotkał się w Dubaju z przedstawicielami dwóch emirackich ministerstw.
Wizytą na obczyźnie pochwalił się także jeden z miejskich radnych, którego nie było na ostatniej nadzwyczajnej sesji. Łomżyński samorządowiec udostępnił nawet zdjęcia. Zostały one wykonane… na Półwyspie Arabskim.
Ropa w Łomżyczce…
W ostatnich miesiącach dwukrotnie doszło do zanieczyszczenia rzeki Łomżyczki substancją ropopochodną. Z największą ilością zanieczyszczeń mieliśmy do czynienia w listopadzie ubiegłego roku. Czy możliwe jest, że to przypadkowe odkrycie łomżyńskich złóż „czarnego złota” spowodowało wyciek tej substancji na powierzchnię?
Do sprawy wrócimy!
Dementi: