Szczepienie przeciw COVID-19 to dobry plan na majówkę! - to hasło musiał wziąć sobie do serca jeden z pacjentów szpitala, który zaraził się koronawirusem. Mężczyzna postanowił uciec z oddziału i... wstąpić do jednego z łomżyńskich punktów szczepień.
Do tego typu sytuacji doszło w minioną sobotę w Łomży. Do dyżurnego łomżyńskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie, że mężczyzna z potwierdzonym COVID-19 opuścił szpital. Okazało się, że pacjent chciał się... zaszczepić. W tym celu postanowił udać się do jednej z łomżyńskich przychodni, a dokładnie do punktu szczepień przeciw COVID-19.
Mężczyzna został odizolowany przez personel przychodni oraz przybyłych na miejsce policjantów, po czym zabrano go karetką z powrotem do szpitala. O sytuacji został już powiadomiony sanepid. Policja sporządziła dokumentację o ukaranie nieodpowiedzialnego mężczyzny.
Więcej: