Niewiele ponad dwa tygodnie pozostało do ferii zimowych. Uczniowie łomżyńskich szkół kolejne dwa tygodnie spędzą na wypoczynku. Czy będzie to wypoczynek czynny, czy siedzienie przed komputerem? Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży wychodzi z propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu.
MOSiR przygotował na wolne dni specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. Już od 25 stycznia 2016 roku, skorzystać będzie można z atrakcji Parku Wodnego i Lodowiska "Biały Orlik".
W czasie ferii od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 11:00 w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15, odbywać się będą gry i zabawy w wodzie dla dzieci i młodzieży od lat 7, m.in. wodne gry drużynowe, zjazdy rurą na czas, wyławianie skarbów i skoki do wody, oraz nowość DMUCHANY TOR PRZESZKÓD!!!. Koszt turnusu (poniedziałek – piątek) wynosi 65 zł. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest opłata oraz wypełnienie deklaracji uczestnictwa, którą należy złożyć w kasie obiektu do soboty poprzedzającej dany tydzień feryjny tj. pierwszy tydzień do soboty 23 stycznia, drugi tydzień do 30 stycznia. Deklaracja uczestnictwa dostępna będzie w kasie Parku Wodnego lub można ją pobrać ze strony MOSiR-u.
W tym samym okresie na Lodowisku „Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej 3, w godzinach 11:50 – 12:40, odbywać się będą ferie na lodzie. Zajęcia prowadzone będą przez animatorów sportów zimowych i obejmować będą gry i zabawy na lodzie oraz naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach. Koszt turnusu (poniedziałek – piątek) wynosi 20 zł, plus ewentualnie 20 zł za wypożyczenie łyżew. Podobnie jak w Parku Wodnym, warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest opłata oraz wypełnienie deklaracji uczestnictwa, którą należy złożyć w kasie obiektu wraz z opłatą do soboty poprzedzającej dany tydzień feryjny tj. pierwszy tydzień do soboty 23 stycznia, drugi tydzień do 30 stycznia. Deklarację uczestnictwa dostępne będą kasie lodowiska. Są też do pobrania ze strony MOSiR-u.
Karta Dużej Rodziny upoważnia do 50% rabatu na zajęcia feryjne, organizowane przez MOSiR Łomża, które odbywać się będą na Pływalni Miejskiej Nr 2 i Lodowisku „Biały Orlik".