Beata Orzołek z Kolna została wczoraj powołana na stanowisko dyrektora Regionalnego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomzy. Zastąpiła na nim Stefana Krajewskiego, który po wyborach parlamentarnych znalazł się w Zarządzie Województwa Podlaskiego.
Beata Orzołek ma 46 lat i całkiem spore doświadczenie w dziedzinie rolnictwa, choć ostatnio pracowała poza branżą. Do łomżyńskiego oddziały ARiMR przeniosła się bowiem z posady dyrektora Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wcześniej jednak była m.in. kierownikiem powiatowego biura ARiMR w Kolnie, a także wykładowcą w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.
Również wykształcenie nowej dyrektor jest ściśle związane z rolnictwem. Orzołek ma tytuł doktora inżyniera nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej. Ukończyła Akademię Rolniczo-Techniczną i studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.