O 76 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród chorych jest 7 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedemdziesięciu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 2406 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne 22 osoby (w sumie 1387): kobieta i mężczyzna z powiatu grajewskiego, kobieta i mężczyzna z powiatu bielskiego, mężczyzna z powiatu hajnowskiego, dwie kobiety z powiatu kolneńskiego, mężczyzna z Łomży, mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, sześć kobiet i dwóch mężczyzn z powiatu wysokomazowieckiego, cztery kobiety i mężczyzna z powiatu zambrowskiego.
Koronawirus w Polsce
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1934 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: kujawsko-pomorskim (229), pomorskim (223), małopolskim (185). Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 24 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 100 074/2 630 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).