Firma MAG z Jedwabnego wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy inwestor zbuduje tu zakład zajmujący się sortowaniem i odzyskiwaniem metali kolorowych. Pracę znajdzie w nim przynajmniej 10 osób.
Zakład oparty będzie na innowacyjnej technologii, jaka stosowana jest w podobnych przedsiębiorstwach w krajach Europy zachodniej. W Polsce to jednak pierwsze przedsiębiorstwo, które ją wykorzysta. W dużym uproszczeniu technologia ta polega na odzyskiwaniu kilku metali, niewielkich rozmiarów, jednocześnie.
Firma MAG z Jedwabnego od 10 lat zajmuje się skupem i odzyskiwaniem metali tzn. nieżelaznych, głównie poprzez demontaż pojazdów i ciągów produkcyjnych. Współpracuje z przedsiębiorcami z całego kraju. Nowa inwestycja z wykorzystanie innowacyjnej technologii pozwoli fimie znacznie zwiększyć wydajność. Odbiorcami odzyskanych metali będą huty i odlewnie metali nieżelaznych. Firma zainwestuje w Łomży około 7,28 mln zł.