Święto Trzech Króli uczcili dziś łomżyniacy, którzy wzięli udział w dorocznym Orszaku Trzech Króli. W tym roku do organizacji włączyły się kolejne parafie i tak naprawdę były aż trzy Orszaki, które spotkały się na skateparku, by tam wspólnie świętować. Każdemu z nich przewodniczył jeden król.
Orszaki z parafii pw. Krzyża Świętego oraz Bożego Ciała połączyły się w jeden w okolicach sklepu Kaufland i dalej wędrowały wspólnie. Choć na swojej drodze spotkały diabła we własnej osobie wraz z pomocnikami, to nie dały się na długo zatrzymać złemu i szczęśliwie dotarły do skateparku, gdzie już czekał trzeci Orszak - z parafii pw. św. Andrzeja Boboli.
Na scenie centralnej skateparku odbył się symboliczny pokłon Dzieciątku, a później nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy, którzy zmarzli i zgłodnieli mieli możliwość posilenia się doskonałą grochówką przygotowaną przez strażaków OSP Kupiski. Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą koronę wykonaną samodzielnie przez dzieci.
Jeszcze dziś, po Mszy św. o godz. 19.00, w kościele pw. Krzyża Świętego odbędzie się tradycyjne Rodzinne kolędowanie. W tym roku gościem wieczoru będzie białostocka "Kapela Betela".
Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli były parafie pw. Krzyża Świętego, pw. Bożego Ciała i pw. św. Andrzeja Boboli oraz Urząd Miejski w Łomży. Honorowy patronat objęli: Ks. Bp Janusz Stepnowski i Ks. Bp Tadeusz Bronakowski.