Reklama

Osadzeni mierzą się z dyktandem [FOTO]

15/01/2021 06:55

Osadzeni w całej Polsce mierzą się z VII Ogólnopolskim Dyktandem dla Osadzonych „Czerwony Bór 2020”. W rozpoczętym na przełomie roku wydarzeniu swoją gotowość zgłosili osadzeni z 39 jednostek penitencjarnych.

- Ogólnopolskie Dyktando dla Osadzonych „Czerwony Bór” to marka zdecydowanie rozpoznawalna w Polsce penitencjarnej. Jest to doskonała okazja do propagowania kultury języka ojczystego i zachęcania uczestników do podnoszenia znajomości zasad pisowni wyrazów oraz interpunkcji. Dyktando cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród osadzonych - zaznacza kpt. Dariusz Śmiechowski z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. 

Współorganizatorem dyktanda jest Okręgowa Komicja Egzaminacyjna w Łomży, która przygotowała tekst i zajmie się sprawdzeniem nadesłanych prac w sposób obiektywny i jednolity. Egzaminatorzy wezmą pod uwagę poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, zadecydują też o wadze popełnianych błędów.  

Reklama

- Konkurs rozpoczęto jeszcze w starym 2020 roku kiedy to ogłoszono regulamin konkursu a chętnym jednostkom penitencjarnym przesłano tekst dyktanda w formie pliku dźwiękowego. Nad prawidłowym przebiegiem ortograficznych zmagań czuwają funkcjonariusze Służby Więziennej przy zachowaniu całkowitej bezstronności. Osadzeni po odsłuchaniu i zapisaniu tekstu będą mieli 5 minut na sprawdzenie i naniesienie ewentualnych poprawek - dodaje kpt. Śmiechowski.

Wyniki zostaną ogłoszone w lutym. Osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i słowniki, a triumfator oprócz nagrody głównej otrzyma także tytuł Mistrza Ortografii 2020.   

Reklama

zdj. nadesłane
 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości