Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało dziś o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. Tym razem w zestawieniu nie ma mieszkańców z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1204 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało do tej pory w sumie 945 osób.
W Polsce odnotowano 548 nowych przypadków zakażeń. Najwięcej chorych przybyło w województwach: śląskim (98), łódzkim (71) i małopolskim (61). Zmarło kolejnych 5 zakażonych osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 62 310 /1 960 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
-----
W sobotę i niedzielę służby wojewódzkie poinformowały łącznie o pięciu przypadkach zakażenia w naszym najbliższym regionie. To mężczyzna w sile wieku i nastolatek z powiatu łomżyńskiego oraz dwóch młodych mężczyzn i młoda kobieta z Łomży.