75 tysięcy złotych – to kwota przekazana dla organizacji pozarządowych przez Starostwo Powiatowe w Łomży w ramach otwartych, dziesięciu konkursów.
Stowarzyszenie Miód na Serce otrzymało wsparcie ze Starostwa Powiatowego po raz kolejny.
- Spożytkujemy je na potańcówki objazdowe z muzyką tradycyjną, więc to takie nasze działanie stricte związane z profilem stowarzyszenia, czyli propagowanie muzyki tradycyjnej, tradycyjnego tańca, śpiewu – mówi Agnieszka Zielewicz, szefowa stowarzyszenia.
Dofinansowanie zostało również przyznane dla Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
- Środki pieniężne przeznaczone zostaną dla ośmiorga dzieci z terenu powiatu łomżyńskiego. Dzieci będą między innymi wytypowane przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej – zaznacza ks. Andrzej Mikulski, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, który organizuje wiele wydarzeń otrzymał 22,5 tysiąca złotych. W tym roku kwota była identyczna jak w ubiegłym.
- Ta współpraca z organizacjami pozarządowymi to dla powiatu zadanie ustawowe. Jest to dla nas o tyle ważne, że te organizacje wypełniają ważną przestrzeń, jeśli chodzi o realizację zadań publicznych – mówi Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński. - Dzięki ich działalności jest taka duża integracja i powiatu z organizacjami i organizacjami między sobą.
Jak zaznaczył starosta, inicjatywy organizacji pozarządowych poprawiają jakość życia mieszkańców powiatu łomżyńskiego.
- Cieszymy się, że te organizacje są, że działają, że ludzie skupieni w nich realizują swoje zainteresowania czy pasje. Wykonują tak ważną misję w życiu publicznym powiatu – dodał Marek Szabłowski.