Reklama

Podlascy terytorialsi zwyciężyli w ogólnopolskich zawodach WOT

26/10/2021 17:26

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyli tytuł najlepszej sekcji lekkiej piechoty w Polsce. Zawody użyteczno-bojowe sekcji lekkiej piechoty odbyły się na toruńskim poligonie.

Do zmagań przystąpiło 12 sekcji lekkiej piechoty, z których każda liczy dwunastu żołnierzy. Terytorialsi wzięli udział m.in. w biegu z przeszkodami, zadaniach strzeleckich, obserwacji, przygotowaniu stanowisk ogniowych oraz zadaniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. W konkurencjach żołnierze mogli wykazać się siłą, wytrzymałością oraz umiejętnościami związanymi ze swoją specjalnością w sekcji. 

Jesteśmy zmęczeni, ale powtórzylibyśmy to jeszcze raz. Jesteśmy dumni ze zwycięstwa i z tego, że stanowiliśmy zgrany zespół. Cały cykl konkurencji był jednym wielkim wyzwaniem, ale najtrudniejszy był chyba ekstremalny bieg z przeszkodami. Biegliśmy 6 km z dużym obciążeniem, ale daliśmy radę! Takie zawody to element, który scala drużynę, odkrywa jej mocne i słabe strony i pozwala na indywidualną walkę ze swoimi słabościami - powiedział kpr. Przemysław Komła z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Reklama

Jeszcze nigdy nie miałem tak zgranej drużyny. Wszyscy pomagali sobie nawzajem, a dowódcy prezentowali bardzo wysoki standard - to buduje siłę drużyny. Drugi dzień był wyjątkowo trudny, ale kiedy słyszeliśmy, że jesteśmy na prowadzeniu, wzbudzało to w nas ducha walki i motywowało do dalszego działania - stwierdził st. szer. Michał Krukowski z 1PBOT.


Wyniki:

  • 1 miejsce - 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
  • 2 miejsce - 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
  • 3 miejsce - 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

 

zdj: WOT

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości