Reklama

Podwyżki dla wójtów i burmistrzów. Ile dostaną za swoją pracę? Część 2

04/01/2022 14:32

Zgodnie z nowymi przepisami wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymali podwyżki wynagrodzeń. Uchwały w tej sprawie zostały już podjęte we wszystkich samorządach powiatu łomżyńskiego. Sprawdzamy więc, z jakich pensji będą mogli cieszyć się włodarze z naszego regionu.

Zmiana przepisów, czyli ustawy o wynagrodzeniu pracowników samorządowych, spowodowała, że wszystkie rady gmin, miast i powiatów musiały przyjąć uchwały podwyższające uposażenie wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Kwestię tę już raz poruszaliśmy Podwyżki pensji. Ile mieszkańcy zapłacą włodarzom za ich pracę?. Teraz do niej wracamy, bo uchwały dotyczące wzrostu wynagrodzeń swoich włodarzy podjęły już wszystkie samorządy z naszego powiatu. 

Wójt gminy Łomża Piotr Kłys otrzymywał będzie co miesiąc 17 420 zł (na tę kwotę składają się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny). Dodatkowo wójtowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne. Jednak tego, jak to przekłada się na złotówki nie wiemy, bo konkretne kwoty w Uchwale w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Łomża z dnia 30 listopada 2021 r. nie zostały podane. 

Reklama

Określono już też, jak kształtowała będzie się nowa pensja starosty łomżyńskiego. To 17 420 zł brutto miesięcznie. Do tego dochodzić mają dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa i dodatkowe wynagrodzenie roczne. W jakiej wysokości? Tego nie wiadomo, bo we właściwej uchwale nie zostało to wyodrębnione.

Na krótko przed Bożym Narodzeniem radni z Jedwabnego podwyższyli pensję swojemu burmistrzowi. Adam Mariusz Niebrzydowski zarabiał będzie 17 523 zł brutto miesięcznie. 

Podobna kwota, bo 17 154 zł brutto, wpłynie w każdym miesiącu na konto burmistrza Nowogrodu Grzegorza Andrzeja Palki. Do tego burmistrzowi przysługują nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne. 

Reklama

Z kolei wójt gminy Przytuły Kazimierz Ramotowski dostawał będzie dokładnie 15 576 zł co miesiąc (to jedyna uchwała w której, bez konieczności przeliczania, podano składowe wynagrodzenia). Jednocześnie mowa o jednej z najniższych pensji wśród włodarzy z powiatu łomżyńskiego. Kwotę na zbliżonym poziomie otrzymuje jedynie Artur Wierzbowski, wójt gminy Piątnica. 

Radni podnieśli również wynagrodzenie Elżbiecie Parzych, wójtowi gminy Zbójna. Jednak w trakcie głosowania nie pojawiła się informacja o kwotach. Sesja odbyła się 30 grudnia, mimo to nadal nie wiadomo o ile wzrosła pensja pani wójt. Zapytani o to urzędnicy tłumaczą nam, że przekażą uchwałę dopiero po podpisaniu jej przez przewodniczącego (sic!)

Reklama

Przy czym każda ze wspomnianych osób otrzyma lub już otrzymała wyrównanie od 1 sierpnia. 



 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości