207 nowych zakażeń odnotowała od piątku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. W tym gronie jest 138 mieszkańców naszego miasta.
W piątek i sobotę łomżyński sanepid odnotował 80 nowych przypadków koronawirusa, w niedzielę było ich 58, a dziś - 69. Łącznie daje to 207 nowych i potwierdzonych przypadków. 138 osób to mieszkańcy Łomży, pozostali to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego. W kwarantannie przebywa 1585 osób (1119 - Łomża, 466 - powiat).
Sytuacja w szkołach prowadzonych przez Miasto
Publiczne przedszkola: izolacja - 15 uczniów i 4 osoby z personelu / kwarantanna - 32 uczniow i 5 osób z personelu
Szkoły podstawowe: izolacja - 2 uczniów i 18 pracowników / kwarantanna - 26 uczniów i 15 pracowników
Szkoły ponadpodstawowe: izolacja - 6 pracowników / kwarantanna - 20 uczniów i 7 osób z personelu
Koronawirus w Polsce
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 578 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 85 osób.Liczba zakażonych koronawirusem: 395 480/5 875 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane służb wojewódzkich
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięciuset czterdziestu trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 9912 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 100 osób (w sumie 2333): 26 z pow. grajewskiego, 13 z pow. sejneńskiego, 11 z pow. bielskiego, 11 z Łomży, 11 z pow. siemiatyckiego, 11 z pow. kolneńskiego, 11 z pow. monieckiego, 5 z pow. augustowskiego, 1 z pow. łomżyńskiego.
Kolejne zgony (dane WSSE):