Policjanci z Łomży ćwiczyli razem ze swoimi psami służbowymi w kilku miejscach na terenie miasta. Szkolenie odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego policjantów – przewodników psów. Zapraszamy do obejrzenia materiału video ze szkolenia.
Łomżyńscy przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonogami ćwiczyli w sobotę po południu na Starym Rynku oraz na Skate Parku w Łomży. Szkolenie obejmowało między innymi posłuszeństwo ogólne, pościg, obezwładnianie pozoranta i legitymowanie.
W ramach cyklu szkoleniowego psy patrolowo – tropiące utrzymują swoją sprawność użytkową oraz doskonalą umiejętności nabyte w służbie. Lokalizacja ćwiczeń praktycznych organizowanych przez łomżyńskich policjantów dotyczy miejsc, w których dochodzić może do zakłóceń porządku publicznego.
Celem takiego szkolenia jest połączenie elementów doskonalenia zawodowego z oddziaływaniem prewencyjnym, a także czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców Łomży.
Realizacja materiału video: KMP w Łomży