Reklama

Święto Edukacji pełne nagród i wyróżnień [VIDEO i FOTO]

14/10/2017 04:31

Ponad 160 nagród, odznaczeń i wyróżnień wręczonych zostało w piątkowe popołudnie nauczycielom z okazji Święta Edukacji Narodowej. Łomżyńskie obchody, z udziałem wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego i podlaskiej kurator oświaty Jadwigi Marioli Szczypiń zorganizowane zostały w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących.

Ten dzień to chwila, w której nauczyciele w sposób szczególny mogą poczuć satysfakcję ze swojej trudnej pracy, a raczej realizacji misji, jaka została im powierzona. W piątek do Łomży zjechali pedagodzy nie tylko z terenu miasta, ale także powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego. Wysłuchali wielu podziękowań za swój wysiłek, pochwał i słów uznania wypowiadanych przez kurator oświaty, ministra Zielińskiego, prezydenta Łomży, posłów Bernadety Krynickiej i Lecha Kołakowskiego. Uznanie to przejawiło się też w bardziej namacalny sposób - w postaci medali, odznaczeń i nagród.

- Ja wciąż czuję się nauczycielem - podkreśla poseł Jarosław Zieliński, który choć dziś jest wiceministrem spraw wewnętrznych i zajmuje się inną dziedziną, to w przeszłości jako nauczyciel polonista pracował w szkołach, kierował placówkami, był też kuratorem oświaty i wiceministrem edukacji.

Reklama

Minister Zieliński życzył nauczycielom przede wszystkim satysfakcji z tego, że są przewodnikami młodych ludzi nie tylko po poszczególnych przedmiotach i wiedzy, która jest w programie, ale po "trudnych ścieżkach dorastania".

- Bez nauczyciela, bez mistrza, nie ma dobrej edukacji, właściwie nie ma w ogóle edukacji - stwierdził.

Znaczenie nagradzania nauczycieli za ich pracę i osiągnięcia podkreślała natomiast podlaska kurator oświaty Jadwiga Szczypiń.

- Nagradzanie, oświetlanie ich dorobku, składanie wyrazów uszanowania, to jest bardzo znaczące. Nauczyciele pracują wyjątkowo. Mają wpływa na taką rzeszę młodych ludzi, że warto podkreślać ich pracę, ich wysiłek, ich refleksję pedagogiczną, bo bez tego nie ma dobrego kształcenia, nie ma dobrego wychowania. Dzisiaj nagrodziliśmy bardzo wielu nauczycieli z Łomży. Dla mnie to osobista przyjemność i nawet powiem szczerze - zaszczyt, że mogłam przyznać aż 15 nagród ze swojej strony - mówiła po zakończeniu uroczystości Jadwiga Szczypiń.

Reklama

W trakcie uroczystości wręczono: Złoty Krzyż Zasługi (1), Srebrny Krzyż Zasługi (1), Brązowy Krzyż Zasługi (1), Medal Złoty za Długoletnią Służbę (15), Medal Srebrny za Długoletnią Służbę (17), Medal Brązowy za Długoletnią Służbę (7), Medal Komisji Edukacji Narodowej (73), Nagroda Ministra Edukacji Narodowej (5), Nagroda Podlaskiego Kuratora Oświaty (15).

Swoje nagrody przyznał także prezydent Łomży. Otrzymali je:

Anna Barbara Arciszewska - Szkoła Podstawowa nr 5 Wiesława Boguska - Przedszkole Publiczne nr 4 Wioletta Ewa Chludzińska - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 Małgorzata Czochańska - Szkoła Podstawowa nr 1 Maria Danielska - Przedszkole Publiczne nr 5 Iwona Erynk - Cichowicz - Szkoła Podstawowa nr 7 Grażyna Fiertek - Szkoła Podstawowa nr 4 Barbara Florczyk - Przedszkole Publiczne nr 5 Ewa Fronc -Romaniuk - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 Dorota Grabowska - Bursa Szkolna Nr 3 Ewa Jurzak - Przedszkole Publiczne nr 1 Ewa Karpińska - Przedszkole Publiczne nr 9 Marta Kisiel - Szkoła Podstawowa nr 10 Jacek Kocoń - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 Magdalena Kuczewska - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 Barbara Dorota Lubak - Zespół Szkół Specjalnych Maryla Stanisława Łysiak – Przedszkole Publiczne nr 9 Ewa Matejkowska - Bursa Szkolna Nr 3 Maria Mikołajewska - Przedszkole Publiczne nr 2 Urszula Nerwińska - Przedszkole Publiczne nr 14 Paweł Piwowarski - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 Barbara Rogińska - Szkoła Podstawowa nr 10 Magdalena Kinga Salamońska - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 Ewa Sawicka - Szkoła Podstawowa nr 7 Wioletta Skrodzka - Niedbała - Przedszkole Publiczne nr 10 Anna Sobocińska – ŁCRE Leszek Szczepara - II Liceum Ogólnokształcące Barbara Szrajber - Bursa Szkolna Nr 1 Zbigniew Turowski - Bursa Szkolna Nr 2 Grzegorz Witkowski - Zespół Szkół Ogólnokształcących Barbara Zyskowska - III Liceum Ogólnokształcące

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości