Łomżyńska Rada Seniorów podsumowała kolejny rok swojej pracy. Uroczyste posiedzenie z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyło się w nowej siedzibie Klubu Seniora przy ul. Nowogrodzkiej 7A
- Na przestrzeni lat Łomżyńska Rada Seniorów bardzo się rozwinęła – podkreślał prezydent Mariusz Chrzanowski, dziękując seniorom za podejmowane przez nich inicjatywy. - Są to osoby bardzo aktywne, które podziwiam i jestem z nich dumny, nie tylko jako prezydent Miasta Łomża, ale także jego mieszkaniec. Dziękuję i życzę dalszych sukcesów oraz zachęcam innych do aktywnego działania – mówił włodarz miasta.
Spotkanie ŁRS było okazją nie tylko do podsumowania kolejnego roku pracy. Członkowie Rady podziękowali również prezydentowi za dotychczasowe wsparcie i działania na rzecz osób starszych.
- W imieniu swoim oraz naszych seniorów chciałabym Panu serdecznie podziękować za wszelką pomoc w działalności oraz wysłuchanie głosu rady. To dla nas wiele znaczy – mówiła przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska.
Łomżyńska Rada Seniorów liczy 13 osób. To organ doradczy, konsultacyjny i inicjatywny samorządu Miasta Łomża, w skład którego wchodzą osoby wskazane przez podmioty działające na rzecz osób starszych - prezydenta i Radę Miejską Łomży. Zadaniem rady jest m.in. przedstawianie propozycji działań na rzecz seniorów, wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności samorządu na rzecz seniorów, udział w opracowywaniu strategii, programów, opiniowanie aktów prawa miejscowego ważnych dla osób starszych, wspieranie wszelkich form aktywności seniorów.
- Jesteśmy otwarci na nowe osoby, każdy może do nas przyjść. Zachęcamy do przyłączenia się do nas – mówi Danuta Waśko, członkini Rady Seniorów.
Uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów organizowane jest corocznie w okolicach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (1 października), Europejskiego Dnia Seniora (20 października) i Ogólnopolskiego Dnia Seniora (14 listopada).