Reklama

Uwaga kierowcy! Policja będzie prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości na drogach

31/12/2015 08:47

Łomżyńscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości kierowców w ciągu zbliżającego się długiego weekendu. Jednocześnie apelują, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, a osoby postrone uczulają, by uniemożliwić innym jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak poinformowała nas rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Łomży mł. asp. Ewelina Szlesińska, policjanci będą prowadzili wzmożone, prewencyjne kontrole kierowców nie tylko w noc sylwestrową i w Nowy Rok, ale także przez kolejne dwa dni aż do niedzieli włącznie.

- Ostatnio mieliśmy kilka takich sytuacji, gdzie kierujący pod wpływem alkoholu byli sprawcami zdarzeń drogowych. Chcemy temu zapobiegać - tłumaczy policjantka.

Z tego względu Policja nie tylko nie ukrywa swoich zamiarów na nadchodzący weekend, ale wręcz o nich informuje. Policjanci apelują też do wszystkich osób, które widzą, że osoba spożywająca wcześniej alkohol zamierza kierować pojazdem.

Reklama

- Nie pozwólmy na to. Postarajmy się przemówić do rozsądku, zamówmy taksówkę lub zaproponujmy nocleg. Pamiętajmy też o używaniu odblasków przez osoby piesze poruszające się po zmroku poza terenem zabudowanym - przypomina Szlesińska.

Policjantka przypomina też, że w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży i wielu innych komendach jest ogólnodostępny alkomat, którym możemy zbadać swoją trzeźwość, jeśli następnego dnia nie jesteśmy jej pewni.

- Tylko nie jedźmy na takie badanie samochodem! - podkreśla.

Nadchodząca noc będzie wyjątkowa w całym roku. Postępujmy tak, żebyśmy mieli po niej same dobre wspomnienia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości