Będzie to kolejny tego typu punkt w naszym najbliższym regionie. Wójt gminy Piątnica zgłosił Gminną Halę Sportową (ul. Szkolna 29) jako lokalizację punktu szczepień masowych na terenie powiatu łomżyńskiego.
- Biorąc pod uwagę obecną sytuacja oraz mając na względzie potrzeby mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego zaproponowałem Gminną Halę Sportową w Piątnicy na Masowy Punkt Szczepień. Po analizie wymagań oceniliśmy to miejsce jako optymalne pod względem zachowania wszystkich procedur, a przede wszystkim bezpieczeństwa zarówno osób szczepionych jak i zespołów szczepiących. Mam nadzieję, ze dzięki szybkiej reakcji przyczynimy się do przyspieszenia procesu szczepień i być może do szybkiego powrotu do normalności. Jesteśmy przygotowani do uruchomienia punktu szczepień, czekamy tylko akceptację Wojewody Podlaskiego – mówi Wójt Artur Wierzbowski.
Na cele związane z obsługą punktu szczepień w Piątnicy zostało podpisane wstępne porozumienie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Według wstępnych założeń, szczepienia będą przeprowadzane przez dwa zespoły szczepiące od 19 kwietnia, przy czym jeden zespół będzie wykonywał około 100 szczepień dziennie.
Przypomnijmy, że tego typu punkt szczepień ma powstać również w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Obiekt został już zgłoszony do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Władze miasta przewidują, że że zaszczepić się będzie mogło ok. 500 osób dziennie. Szczepienia mają być realizowane przez personel Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zakłada się, że oba punkty ruszą już od 19 kwietnia.