Spośród 23 oddziałów wstrzymane są przyjęcia na 4 - przekazuje nam dziś Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji. Chodzi o oddziały: kardiologiczny, wewnętrzny, laryngologiczny i ortopedyczny.
Dziś w Łomży i powiecie łomżyńskim odnotowano 73 nowe zakażenia koronawirusem. W kwarantanie przebywa 1529 osób.
- Personel szpitala nie stanowi wyjątku od zachorowań i też choruje - informuje pełnomocnik dyrektora szpitala Jolanta Gryc i dodaje, że najważniejsze jest zapewnienie ciągłości pracy szpitala. - Mamy styczność z pacjentami zakażonymi od marca. Personelu jest coraz mniej, a pacjentów przybywa. Jednak mimo ciężkiej sytuacji kadrowej, personel medyczny, który pozostał stara się utrzymać pracę oddziałów.
Reklama
Na chwilę obecną wstrzymane są przyjęcia na 4 spośród 23 oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To oddziały: kardiologiczny, wewnętrzny, laryngologiczny i ortopedyczny.
- Sytuacja jest dynamiczna i w każdej chwili może się zmienić - komentuje Jolanta Gryc.
Szpital ma do dyspozycji 136 łóżek dla pacjentów zakażonych i zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia, w tym 9 stanowisk do intensywnej terapii. Według porannych danych w szpitalu jest 93 pacjentów z potwierdzonym wynikiem COVID-19, 7 osób oczekuje na wynik. Zajętych jest 8 respiratorów.
Przypomnijmy, że Szpital Wojewódzki w Łomży znajduje się na liście ognisk koronawirusa. Według stanu na dzień 30 października zaraportowano 89 zakażonych osób (61 - personel, 27 - pacjent i 1 kontakt).