W stolicy powoli ruszają obchody upamiętniające bohaterów 1944 roku. Łomża również pamięta i jak co roku odda hołd w godzinę W. W tym historycznym momencie walki o wolność brali również łomżyniacy.
Prezydent Miasta Łomża z gośćmi złoży kwiaty o godzinie 12.00 pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego przy Szkole Muzycznej oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Swój happening, który uczci pamięć bohaterów, przygotowują również Kibicie ŁKS Łomża. Razem z Członkami Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej spotkają się na Starym Rynku o godzinie 17.00. Rozwieszone zostaną transparenty, a po minucie ciszy odśpiewają hymn i oddadzą hołd bohaterom.
Harcerze w tym szczególnym dniu organizują Harcerski Bieg Powstańczy, a każda drużyna ma ucharakteryzować jednego z uczestników biegu na powstańca warszawskiego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą nosić biało-czerwone opaski. O godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste spotkanie przy pomniku harcerskim na ulicy Polowej, po czym zaplanowany jest Wieczór Pieśni Powstańczych.
Jednak najważniejsza jest godzina 17.00 kiedy to zawyją syreny. O tej godzinie 70 lat temu ludność Warszawy rozpoczęła walkę o wolność, która trwała 63 dni. Zatrzymaj się i oddaj hołd bohaterom tamtych dni.