O 9:30 ewakuowano 85 osób z Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Łomży oraz sąsiedniego Pogotowia Ratunkowego z powodu alarmu bombowego. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.
Budynki są sprawdzane przez specjalnie wyszkolonego psa w wyszukiwaniu ładunków wybuchowych.
- O godzinie 8:40 do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynęła informacja że prawdopodobnie w jednej z prokuratur podłożony jest ładunek wybuchowy, który ma wybuchnąć o godzinie 12:31 - podała Urszula Brulińska z KMP.
W całym kraju ktoś wysłał dziś w nocy e-maile z informacją o podłożeniu bomby w instytucjach publicznych. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi do 8 lat więzienia.