Reklama

Bezpieczny internet z łomżyńską Policją

10/02/2016 06:59

Łomżyńscy policjanci po raz kolejny, włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Na spotkaniach z młodzieżą propagowali działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. O zagrożeniach płynących z sieci rozmawiali z uczniami szkoły podstawowej w Jarnutach.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku wszystkie związane z nim działania realizowane są pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!".

W poniedziałek łomżyńscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi klas VI-IV ze szkoły podstawowej w Jarnutach. Korzystając z prezentacji multimedialnej, zwrócili uwagę, że wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się też skala zagrożeń, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Słuchacze dowiedzieli się także, jak unikać zagrożeń oraz jakie zachowania są w sieci zabronione.

Reklama

Podczas prelekcji policjanci zwrócili uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu.

Na zakończenie policjanci podkreślili fakt, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z użytkowników ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości