Ponad tysiąc butelek nielegalnego spirytusu przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Nielegalny towar został znaleziony w zatrzymanym do kontroli busie.
- Łomżyńscy celnicy zatrzymali dostawczego citroena, którym kierował 38-letni mieszkaniec Szczytna. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że samochód załadowany jest kartonami, w których znajduje się ponad tysiąc plastikowych butelek z alkoholem - podał Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.
Badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 92 %.
Dodatkowo podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli ponad 300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.
Alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny, którzy miał zostać użyty jako spożywczy. Potwierdziły to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym. Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego odbiorcą.