Reklama

Celnicy przechwycili transport nielegalnego spirytusu

30/07/2014 07:55

Ponad tysiąc butelek nielegalnego spirytusu przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Nielegalny towar został znaleziony w zatrzymanym do kontroli busie.

- Łomżyńscy celnicy zatrzymali dostawczego citroena, którym kierował 38-letni mieszkaniec Szczytna. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że samochód załadowany jest kartonami, w których znajduje się ponad tysiąc plastikowych butelek z alkoholem - podał Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 92 %.

Dodatkowo podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli ponad 300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.

Reklama

Alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny, którzy miał zostać użyty jako spożywczy. Potwierdziły to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym. Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego odbiorcą. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości