"Motoserce" z zespołem IRA jako gwiazdą, otwarty koncert "Panny Wyklęte - Wygnane" czy wreszcie działająca przez całe Euro 2016 strefa kibica, to tylko wybrane jedne z najciekawszych imprez planowanych w tym roku na Starym Rynku w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował o przedsięwzięciach kulturalnych w mieście w 2016 roku.
Jednym z tematów dzisiejszego spotkania prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępców z dziennikarzami w "Domku Pastora" była informacja o planowanych imprezach rozrywkowych, które odbywać się będą w 2016 roku w Łomży. Wśród wymienianych wydarzeń znalazło się kilka, które zapewne wzbudzą dość duże zainteresowanie nie tylko mieszkańców Łomży.
Pierwsza z większych imprez ogólnodostępnych na Starym Rynku to zaplanowane na 7 maja "Motoserce". Imprezę organizuje klub motocyklowy Wild Dogs FG, a Urząd Miasta wystąpi w roli współorganizatora. Ideę krwiodawstwa pomoże propagować podczas tegorocznego "Motoserca" zespół IRA, którego raczej nie trzeba specjalnie przedstawiać. IRA będzie gwiazdą tegorocznego "Motoserca".
Ratusz planuje także zorganizować na Starym Rynku podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej oficjalną strefę kibica, która miałaby funkcjonować przez całe Euro 2016. W tej sprawie prowadzone są już rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Ogłoszony też będzie konkurs ofert dla firm, które będą zainteresowane zagospodarowaniem przestrzeni Starego Rynku swoimi stoiskami, punktami gastronomicznymi itp.
Ogromne zainteresowanie listopadowym koncertem z okazji Narodowego Święta Niepodległości spowodowało, że koncert "Panny Wyklęte - Wygnane" po raz drugi odbędzie się w Łomży. Tym razem będzie to koncert otwarty, zorganizowany na Starym Rynku z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia.
Prezydent wymienił też całą listę innych imprez, głównie plenerowych. Jak podkreślał, szczególnie zależy mu, żeby Starówka tętniła życiem w okresie wakacji. Wtedy to w każdy weekend na Starym Rynku ma być ustawiona scena i mają odbywać się występy. W tym roku nie zabraknie też tradycyjnego "Gościńca Łomżyńskiego", który wstępnie planowany jest na dzień 16 lub 30 lipca.
Jak powiedział Mariusz Chrzanowski, zależy mu na tym, by oprócz "Gościńca" do Łomży zawitała jeszcze jedna duża impreza masowa jak "Lato z Radiem" lub "Letnia Scena Eski". W tej sprawie również prowadzone są rozmowy, ale jak podkreślił prezydent, istotne jest pozyskanie ozasamorządowych źródeł finansowania. W tym celu przygotowywane są pakiety sponsorskie dla firm zainteresowanych swoją promocją podcza tak dużej imprezy, z czego mają zostać sfinansowane m.in. gaże występujących na niej artystów.
Uzupełnieniem informacji o planie wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w mieście w 2016 roku jest też wiadomość o powołaniu w najbliższym czasie zespołu, którego zadaniem ma być przygotowanie obchodów 600-lecia miasta. W skład zespołu wejdą osoby, które zgłosiły już chęć pracy w nim. Prezydent zamierza jednak zaprosić do uczestnictwa w projekcie również inne osoby, które jego zdaniem mogą mieć duży wkład w jak najlepsze przygotowanie obchodów.
Pełna informacja prezydenta o planach na 2016 rok dostępna jest w naszej retransmisji dzisiejszego spotkania władz Łomży z mediami.