Reklama

Co dalej z budynkiem przy ul. Nowej?

31/07/2014 05:55

W najbliższym czasie zwiększy się ilość lokali przeznaczonych pod wynajem w budynku po urzędzie wojewódzkim. Już teraz miasto ma do wynajęcia 6 z nich w przestarzałym biurowcu przy ul. Nowej. Z końcem sierpnia wygasa umowa wynajmu powierzchni biurowej przez jednego z największych najemców, Okręgową Komisję Egzaminacyjną, której biura zajmowały dotychczas całe piętro. 

Na wniosek instytucji termin współpracy może zostać przesunięty do 15 sierpnia. Czynsz uiszczany przez OKE stanowi 18 proc. całkowitego dochodu za najem.

Dotychczas do miejskiej kasy wpływało ok. 7,5 tys. zł miesięcznie, ponieważ w myśl ustawy o gospodarce nieruchomościami tylko 1/4 środków za czynsz najmu nieruchomości należącej do Skarbu Państwa stanowi dochód miasta. Dotychczas koszty administrowania budynkiem poniesione przez ratusz nie przewyższały kwoty uzyskanego przychodu.

Biurowiec został przekazany  ratuszowi w zarząd przez wojewodę w lutym tego roku. Czy miasto będzie stać w przyszłości na utrzymanie i remont biurowca? Stan budynku pozostawia wiele do życzenia. Odpadający tynk, brak dogodnego wjazdu dla niepełnosprawnych, od lat niemodernizowane wnętrze. Wymagane są wymiana kanalizacji i ogrzewania centralnego. w opłakanym stanie jest także pokrycie dachu.

Reklama

Przypomnijmy, w biurowcu rezydują obecnie: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (po planowanej przeprowadzce do nowej siedziby zwolni całe piętro), Samorządowe Kolegium Odwoławcze, delegatury Kuratorium Oświaty, Krajowego Biura Wyborczego, Urzędu Ochrony Zabytków, KRUS, ARiMR, RDOŚ.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości