Sprawa obwodnicy Łomży wciąż jest na świeczniku i budzi kontrowersje. Kilka dni temu w Sejmie odbyło się głosowanie nad poprawką do budżetu zakładającą zabezpieczenie 5 mln złotych na projekt owej inwestycji. Przeciwni poprawce posłów PO byli nasi posłowie – Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski.
To, kiedy miałaby powstać obwodnica, nie jest znane. A jak do sprawy podchodzą mieszkańcy Łomży?
Łomżyniacy stwierdzili zgodnie – obwodnica jest potrzebna. Niestety, pojawia się problem braku informacji na temat projektu nowej drogi. Zwłaszcza kierowcy są zdezorientowani, gdyż nie wiedzą, gdzie ma ona przebiegać. Część z nich orientuje się, w jakim kierunku ma iść, część nie wie nic.
A czy sama inwestycja jest miastu niezbędne? Zobaczcie nasz materiał video.