Reklama

Dobiega końca pierwsza giełda szkół ponadgimnazjalnych [VIDEO i FOTO]

09/02/2016 14:14

Do godz. 16.00 trwać będzie dzisiaj po raz pierwszy zorganizowana w Łomży Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Stoiska wszystkich łomżyńskich szkół, zarówno publicznych, jak też niepublicznych oraz tłumy gimnazjalistów szczelnie wypełniły nie małą przecież Halę Sportową im. Olimpijczyków Polskich.

Łomżyńskie szkoły ponadgimnazjalne po raz pierwszy mają okazję jednocześnie zaprezentować swoje oferty i otwarcie prowadzić rywalizację o przyciągnięcie w swoje progi tegorocznych absolwentów gimnazjów z Łomży i całego powiatu. Oprócz szkół są też stoiska łomżyńskich burs. Do bliższego zapoznania się z ofertą zachęcają nauczyciele i przede wszystkim uczniowie placówek uczestniczących w giełdzie.

Szczególnie przyciągające wzrok są stoiska szkół o profilu technicznym: Mechaniaka i Drzewnej, gdzie gimnazjaliści mogą obserwować ćwiczenia praktyczne, a czasem również sami spróbować swoich sił.

Reklama

Wśród gimnazjalistów są tacy, którzy mają już pomysły na dalszą swoją edukację, ale nie brakuje też takich, któzy dopiero dziś zaczynają o niej myśleć, właśnie za przyczyną udziału w giełdzie. To przede wszystkim do takich gimnazjalistów skierowana jest dzisiejsza impreza. Chodzi o to, by mogli porównać ofertę wszystkich szkół i wybrać kilka tych, którym będą przyglądać się bliżej. Nikt dziś nie oczekuje żadnych decyzji.

I Miejską Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych odwiedziliśmy z kamerą. Co nam powiedzieli nauczyciele i uczniowie szkół średnich? Jakie są opinie gimnazjalistów? Czy warto zorganizować podobną giełde w przyszłym roku? To wszystko w naszym materiale video...

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości