Miasto bierze udział w kolorowym konkursie, w wyniku którego zostanie odmalowane 200 m2 wskazanego miejsca lub budynku. Akcja jednak wymaga głosowania mieszkańców. Łomża o kolor rywalizuje z Sierpcem i Włocławkiem.
Dulux Let’s Colour jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest przekształcanie szarych przestrzeni w bardziej kolorowe oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości, w której żyją, za pomocą koloru.
- Wspólnie z mieszkańcami i artystami rozprzestrzeniamy kolor w miastach, zmieniając życie ludzi na lepsze i sprawiając, że czują się lepiej w miejscach, w których funkcjonują na co dzień - mówi przedstawiciel Dulux, Piotr Cywiński.
Od 2011 roku odmalowano m.in. dworzec w Spocie, Koninie i Dworzec Dębiec w Poznaniu, mur wrocławskiego ZOO czy przejście podziemne w Krakowie. Od trzeciej edycji to internauci wybierają swoich faworytów w głosowaniu internetowym. Najbardziej zaciętą rywalizację stoczył Toruń z Opolem, ostatecznie oba miasta zyskały kolor. Oprócz nich Dulux był w Augustowie i Wałbrzychu.
Teraz szansę ma również Łomża. Wystarczy oddać głos na miasto na FanPage’u akcji Dulux Let’s Colour Polska. Głosowanie trwa do 27 lipca.