Dziś o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 11 rozpocznie się kolejna Gawęda Historyczna. Tym razem spotkanie poświęcone będzie podziemiu niepodległościowemu na ziemi łomżyńskiej.
Prelekcję na temat "Podziemie niepodległościowe w Łomżyńskiem na tle konspiracji krajowej po 1944 r." podczas dziesiejszej Gawędy wygłosi dr Sławomir Poleszak z lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, autor opracowań o podziemiu niepodległościowym.
Organizatormai dzisiejszej Gawędy są Łomżyńskie Bractwo Historyczne, Polskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Diecezjalne w Łomży.
