Reklama

Kierunek bulwary. W sobotę odpoczniesz na leżakach, przy darmowych smakołykach.

11/06/2014 05:52

Tym razem to właśnie odpoczynek- na leżakach, przy dobrym jedzeniu i niespiesznych rozrywkach: grze w nardy, warsztatach tworzenia afrykańskich zabawek- ma sprzyjać integracji z mieszkającymi w Łomży i regionie obcokrajowcami. W sobotę warto odwiedzić bulwary nad Narwią!

Międzynarodowy Dzień Uchodźcy warszawska Fundacja Ocalenie organizuje w Łomży już od czterech lat. Do tej pory fundacja stawiała na edukację- w rozstawianych na Starym Rynku namiotach można było porozmawiać z Czeczenami, Gruzinami, Ormianami, mieszkańcami krajów afrykańskich, poznać ich historie, obejrzeć pamiątki, jakie przywieźli.

W tym roku zacieśnieniu więzów między łomżyniakami a obcokrajowcami ma służyć przede wszystkim wspólny odpoczynek i zabawa. Dlatego Wielokulturowe Podwórko tym razem stanie nad rzeką, na nadnarwiańskich bulwarach.

Reklama

Na gości czekać będą siedziska, leżaki, dobra kuchnia kaukaska.

- Strefa gier i zabaw zapewni m.in. grę w klasy, bule, gumę i beanbags. Starszych uczestników pikniku zapraszamy do udziału w gry w nardy, do gry na bębnach, capoeira, warsztatów tworzenia latawców, oraz zabawek afrykańskich. Dla chcących pobudzić wyobraźnię przygotowaliśmy przestrzeń, na której będzie można tworzyć rysunki kredą- wylicza Kamil Kamiński z Fundacji Ocalenie.

Piknik w ramach Międzynarodowego Dnia Uchodźcy rozpocznie się w sobotę, 14. czerwca  godz. 11.00. Zabawa potrwa do godz. 15.00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości