Podczas wyjazdowego posiedzienia w Łomży Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości przyjął stanowisko w sprawie przyspieszenia budowy drogi ekspresowej S61 Via Baltica i obwodnicy Łomży. Politycy rządzącej partii określili jako realny termin wybudowania drogi do 2021 roku.
Wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS w Łomży zorganizowane zostało przede wszystkim w celu wyrażenia poparcia ugrupowania kandydatce w wyborach uzupełniających do Senatu Annie Marii Anders. Do Łomży przyjechało około 150 parlamentarzystów partii rządzącej - posłów i senatorów. Samo posiedzenie klubu trwało niespełna godzinę. Więcej czasu poświęcono na spotkania poszczególnych członków rządu - ministrów i wiceministrów oraz parlamentarzystów z różnymi środowiskami.
Posiedzenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości zorganizowane zostało w Hotelu Gromada w Łomży. Klub obradował przy drzwiach zamkniętych. Po zakończeniu posiedzenia krótkie oświadczenia w formie konferencji prasowej, jednak bez pytań od dziennikarzy, wygłosili minister Anna Maria Anders, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, wiceminister infrastruktury i budownictwa odpowiedzialny za transport drogowy i budowę dróg Jerzy Szmit i wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.
Najbardziej interesujące społeczeństwo Łomży wystąpienie ministra Szmita, w kontekście budowy drogi S61 i obwodnicy Łomży, nie było zbyt obszerne ani szczegółowe.
- Spójność komunikacyjna Polski to jest jedno z zadań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przez wiele lat zaniedbany obszar Polski wschodniej, a szczególnie Polski pólnocno-wschodniej wymaga odważnych, ważnych decyzji. My takie decyzje będziemy podejmowali. Będziemy podejmowali decyzje dotyczące budowy Via Baltiki, będziemy podejmowali decyzje dotyczące budowy obwodnicy Łomży, będziemy podejmowali decyzje co do budowy innych dróg, które tutaj w północno-wschodnich częściach Polski, na tych obszarach, które przez wiele lat były tak bardzo zaniedbane, tak bardzo wymagają naszego zainteresowania, inwestycji i wsparcia - powiedział wiceminister.
Poniżej treść stanowiska przyjętego przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości na posiedzeniu wyjazdowym w Łomży.
