W poniedziałek 4 sierpnia drogowcy wejdą na wewnętrzny pas ruchu na rondzie Tadeusza Kościuszki. Ruch będzie odbywał się tylko po zewnętrznym pasie.
Firma BIK-PROJEKT, która zajmuje się przebudową ulicy Wojska Polskiego i ronda na Placu Kościuszki w najbliższy poniedziałek będzie frezować istniejącą nawierzchnię na wewnętrznym pasie ronda. Wymieniona zostanie podbudowa wraz z wykonaniem nawierzchni bitumicznych tam, gdzie konstrukcja straciła nośność.
Tym samym do ruchu dopuszczony będzie tylko pas zewnętrzny.
Do tej pory wykonano rozbiórki na całym terenie objętym przebudową. Ustawiono nowy krawężnik na rondzie i ulicy Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Polową. Wykonano również chodniki oraz zjazd. Teraz trwają prace związane z budową parkingu przy ulicy Długiej.
Koszt remontu to 1,3 mln złotych.