Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży oficjalnie przedstawiła wyniki egzaminu dojrzałości w poszczególnych szkołach. Niestety nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu I LO, w którym wszyscy zdali maturę. Tym razem na 195 uczniów tej szkoły "aż" 3. nie otrzymało świadectwa dojrzałości. W tym roku szkolnym w Łomży najwyżej uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące. Tam zdawalność matury wyniosła 98,9%. Na 182 przystępujących do egzaminu, aż 180 uzyskało pozytywny wynik.
Trzecie miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK, uzyskując 94,6% zdawalności.

Wyniki dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2014r. po raz pierwszy i pisali arkusze standardowe.
Zdawalność egzaminu maturalnego ustalona została dla uczniów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2014 r.