Łomżynianka, dr Marta Grodzik ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wypowiedziała wojnę najgorszemu z nowotworów. Glejak wielopostaciowy lub anaplastyczny nazywany jest "Terminatorem" ze względu na szybkość działania oraz niemal 100-procentową śmiertelność.
Co roku glejak wielopostaciowy lub anaplastyczny atakuje w Polsce 600, najczęściej młodych osób. Ten typ nowotworu nazywany jest Terminatorem ze względu na szybkość działania oraz niemal 100-procentową śmiertelność. Radioterapia i chemioterapia nie są skuteczne. Operacja rzadko prowadzi do całkowitego usunięcia patologicznych komórek.
Obszerny artykuł poświęcony pracy dr Marty Grodzik, łomżynianki dla której celem życia stało się pokonanie najgorszego z nowotoworów opublikował portal INN Poland.
Marta Grodzik nie dostała się na wymarzoną medycynę w Białymstoku. Wybrała biotechnologię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Miała to być decyzja na rok, aby później znowu próbować dostać się na Wydział Lekarski. Jak sama mówi, była przeciętną studentką. Ale wystarczył jeden wyjazd do Kalifornii, aby na tyle uwierzyła w siebie, by rzucić wyzwanie "Terminatorowi" i zostać laureatem programu LIDER 2015 Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Historię skromnej dziewczyny z Łomży przeczytacie w portalu INN Poland. Mamy się kim chwalić w świecie!
Czytajcie artykuł Tomasza Staśkiewicza na: http://innpoland.pl/124711,dziewczyna-z-lomzy-wypowiedziala-wojne-glejakowi