Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podjął dziś (2.11) decyzję o zwiększeniu liczby łóżek, w tym łóżek respiratorowych, przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Szpital w Grajewie staje się placówką jednoimienną, natomiast szpital w Łomży ma wyodrębnić kolejnych 100 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem.
W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie sztabu konsultantów wojewódzkich oraz przedstawicieli NFZ do spraw zwalczania epidemii.
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ma wyodrębnić kolejnych 100 łóżek oraz 4 respiratorowe dla pacjentów z COVID-19.
Szpital Ogólny w Grajewie zostanie w całości przekształcony w placówkę jednoimienną, zajmującą się pacjentami z COVID-19. Placówka ma zapewnić 180 łóżek, 6 respiratorowych oraz 25 łóżek w zakresie leczenia psychiatrycznego.
6 respiratorów przybędzie w Szpitalu MSWiA w Białymstoku, czyli placówce III stopnia - zajmującej sie jedynie osobami zakażonymi koronawirusem
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zwiększy liczbę łóżek o kolejnych 65 oraz 4 respiratorowe – do dyspozycji pacjentów z COVID-19 będzie tam 16 respiratorów i 167 łóżek.
- Staramy się tę sytuację zrównoważyć tak, aby zabezpieczyć potrzeby pacjentów, którzy nie są zakażeni koronawirusem, a wymagają hospitalizacji oraz wsparcia tlenowego, ale bierzemy pod uwagę coraz większą liczbę osób zakażonych – uważa wojewoda podlaski.
Reklama
Łączna liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w województwie podlaskim będzie wynosiła 1330, w tym 70 z nich to łóżka respiratorowe.