Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego profesor Piotr Gliński spotkał się wczoraj w Teatrze Lalki i Aktora ze środowiskiem kulturalnym Łomży i regionu. Wicepremier z uznaniem wyrażał się o łomżyńskiej kulturze, dzięki której Łomża znana jest daleko poza regionem.
Jako gospodarze spotkania wystąpili wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk i dyrektor Teatru Lalki i Aktora Jarosław Antoniuk. Zastępca prezydenta dziękowała ministrowi za już okazane wsparcie dla konkretnych przedsięwzięć kulturalnych w Łomży, ale prosiła też o więcej. Wskazywała tu głównie na konieczny remont Filharmonii Kameralnej. Zwróciła się też o pomoc w rewitalizacji hali na starym rynku, która miałaby stać się kolejnym miejscem do rozwoju kultury.
Po spotkaniu w Teatrze Lalki i Aktora goście w towarzystwie wiceprezydent i dyrektora filharmonii Jana Miłosza Zarzyckiego przseszli obejrzeć stojący po sąsiedzku budynek filharmonii.