Reklama

Mniej zapłacimy za ciepło.

18/07/2014 08:09

O 1,4% w stosunku do obecnej obniżona została taryfowa cena energii cieplnej. Takie zmiany zostały ogłoszone wczoraj, 17 lipca dla  Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Od 1 sierpnia zapłacimy mniej za ciepło.

- Cena mogłaby być jeszcze bardziej obniżona, gdyby nie dwa nowe rodzaje kosztów, które musiały zostać uwzględnione w nowej Taryfie - informuje MPEC.

Chodzi o koszty zakupu uprawnień dwutlenku węgla [CO2] oraz uzyskania świadectw efektywności energetycznej lub wniesienia opłaty zastępczej. Jest to w sumie koszt rzędu 700 tys. zł.  W nadchodzących latach kosz związany z zakupem uprawnień na emisję CO2 będzie wzrastał, a ilość uprawnień przyznawanych malała. W 2021 roku nieodpłatne uprawnienia mają zniknąć,  co oznacza że MPEC będzie musiało kupować na rynku.

Reklama

Średnio MPEC emituje ok. 70 tys. Ton CO2 rocznie, a aktualnie uprawnienia kosztują ok. 6 euro/tonę.

Nowa Taryfa obowiązuje do 31 lipca 2015 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości