Dziś o godz. 13:00, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, rozpocznie się konferencja pod hasłem „Łomżyński Obszar Rozwoju – co dalej?", poświęcona problemom rolniczym oraz regionu łomżyńskiego. Udział w niej zapowiedział m.in. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Portal MyLomza.pl przeprowadzi transmisję na żywo z tego spotkania.
Organizatorami konferencji są Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Podlaska Izba Rolnicza. W spotkaniu planowany jest udział Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Jacka Boguckiego – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W programie:
1. Główne problemy rozwojowe łomżyńskiego obszaru rozwoju
Lech Kołakowski – wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej
2. Prezentacja zmian w polskim rolnictwie na przestrzeni ostatnich 12 lat
Adam Niebrzydowski – Wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej
3. Program Rozwoju Miasta Łomża
Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomża
4. Polityka Rolna w Polsce (Rynki rolne, rozwój obszarów wiejskich)
Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Jacek Bogucki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
5. Dyskusja z udziałem uczestników
Zapraszamy do oglądania transmisji, która rozpocznie się kilka minut przed 13.00.