Na Starym Rynku odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu łomżyńskim policjantom. Zakup sfinansowały samorząd Miasta Łomży oraz Komenda Główna Policji.
Skoda Yeti należy do segmentu „SUV". Auto wyposażone jest w nowoczesny silnik benzynowy o pojemności 1400 cm3 i mocy 150 KM z przyśpieszeniem do setki 9,9 s. Prędkość maksymalna to 195 km/h. Co istotne, samochód ma napęd na cztery koła.
W uroczystym przekazaniu auta wzięli udział łomżyńscy policjanci, Prezydent Mariusz Chrzanowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała oraz dziennikarze. Nie zabrakło także kapłana, który pobłogosławił nowy nabytek.
Radiowóz nie tylko poprawi warunki służby policjantów z Łomży, ale także zwiększy skuteczność ich działań. Przekłada się to na mieszkańców, którzy poczują się bezpieczniej na ulicach.