Reklama

Obchody Święta Policji w Łomży [VIDEO i FOTO]

08/07/2017 14:57

Przy dźwiękach orkiestry dętej dziś na Starym Rynku rozpoczęto uroczystości Święta Policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy jednostek policji z Łomży, Kolna i Grajewa dostało awanse na wyższe stopnie policyjne. Z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i komendanta KWP w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza komendant KMP w Łomży kom. Marek Sienkiewicz otrzymał mianowanie na stopień nadkomisarza. 

Przed uroczystościami na Starym Rynku w łomżyńskiej katedrze została odprawiona msza święta w intencji funkcjonariuszy pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego.

Po zakończonej mszy św. przy dźwiękach orkiestry dętej z Kolna policjanci i zaproszeni goście w towarzystwie Kompanii Reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku przemaszerowali na Stary Rynek, gdzie czekała na nich grupa nieplanowych przechodniów i trochę rodzin policjantów.

Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA, z okazji Święta Policji obchodzonego w 98. rocznicę utworzenia tej formacji w Polsce podkreślił, że „Polacy są bezpieczni, że Polska jest krajem bezpiecznym, który wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle krajów europejskich”.

Reklama

Obchody Święta Policji były okazją do uhonorowania codziennej służby mundurowych i ich sumiennej pracy na rzecz społeczeństwa. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 67. funkcjonariuszy policji. Wyróżnieni zostali także mundurowi, którzy ratowali mieszkańców ul. Woziwodzkiej podczas pożaru kamienicy. Z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i komendanta KWP w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza komendant KMP w Łomży kom. Marek Sienkiewicz otrzymał mianowanie na stopień nadkomisarza. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości