Przy dźwiękach orkiestry dętej dziś na Starym Rynku rozpoczęto uroczystości Święta Policji. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy jednostek policji z Łomży, Kolna i Grajewa dostało awanse na wyższe stopnie policyjne. Z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i komendanta KWP w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza komendant KMP w Łomży kom. Marek Sienkiewicz otrzymał mianowanie na stopień nadkomisarza.
Przed uroczystościami na Starym Rynku w łomżyńskiej katedrze została odprawiona msza święta w intencji funkcjonariuszy pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego.
Po zakończonej mszy św. przy dźwiękach orkiestry dętej z Kolna policjanci i zaproszeni goście w towarzystwie Kompanii Reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku przemaszerowali na Stary Rynek, gdzie czekała na nich grupa nieplanowych przechodniów i trochę rodzin policjantów.
Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA, z okazji Święta Policji obchodzonego w 98. rocznicę utworzenia tej formacji w Polsce podkreślił, że „Polacy są bezpieczni, że Polska jest krajem bezpiecznym, który wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle krajów europejskich”.
Obchody Święta Policji były okazją do uhonorowania codziennej służby mundurowych i ich sumiennej pracy na rzecz społeczeństwa. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 67. funkcjonariuszy policji. Wyróżnieni zostali także mundurowi, którzy ratowali mieszkańców ul. Woziwodzkiej podczas pożaru kamienicy. Z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i komendanta KWP w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza komendant KMP w Łomży kom. Marek Sienkiewicz otrzymał mianowanie na stopień nadkomisarza.