Reklama

Pegaz stanął na scenie. Święto teatru rozpoczęło się. [FOTO]

11/06/2014 09:39

Pegaz wyciągnięty z kapelusza magika, stanął na scenie. To znak, że tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka właśnie się rozpoczął. Przez cztery dni grupy teatralne z całej Europy będą rywalizować o uznanie jury i nagrody finansowe. Na mieszkańców czekają spektakle, happeningi, koncerty i wystawy.

- Choć nasz teatr jest lalkowy, formuła festiwalu jest otwarta. Chcemy pokazać Łomży spektakle, które przemówią do widzów. Posługujące się współczesnymi środkami wyrazu, językiem, zapadające w pamięć- mówił podczas ceremonii otwarcia Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, który Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka organizuje już od 27 lat.

W tym roku mieszkańcy i goście odwiedzający Łomżę będą mogli obejrzeć  dwadzieścia spektakli, w tym trzynaście w formule konkursowej. O Grand Prix Festiwalu rywalizować będą teatry z Bułgarii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji oraz Warszawy, Szczecina, Wrocławia i Białegostoku. Pula nagród wynosi 12 tysięcy złotych.

Reklama

Pierwszy dzień festiwalu zapowiada się atrakcyjnie przede wszystkim dla tych, którzy nie zdołali kupić biletów wstępu na spektakle.

 O godz. 17.00 w Galerii Veneda za darmo będzie można uczestniczyć w happeningu Motyle, przygotowanym przez Teatr Akt z Warszawy. Godzinę później w Galerii pod Arkadami otwarta zostanie wystawa fotografii poświęconych 20-leciu Festiwalu w Suboticy w Serbii. O godz. 21.30 Teatr Akt zaprasza zaś na Stary Rynek, gdzie zaprezentuje spektakl In Blue. To także impreza bezpłatna.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości