Reklama

Ponad 8 mln zł dofinansowania dla Łomży. Na zakup autobusów elektrycznych

09/03/2022 09:30

Łomża chce być ekologiczna, dlatego miasto zamierza kupić elektryczne autobusy. Ratusz pochwalił się uzyskaniem dofinansowania na ten cel.

Łomża dostała dofinansowanie na zakup czterech autobusów elektrycznych. Środki w wysokości 8 mln 480 tys. zł pochodzą z programu „Zielony transport publiczny”, zatwierdzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość zadania pn. „Rozwój zielonego transportu publicznego w Łomży” wynosi 13 mln 38 tys. zł. Celem jest zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego w Łomży, w tym ograniczenie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne miasta.

- W ramach projektu zostaną zakupione cztery fabrycznie nowe, elektryczne autobusy miejskie, niskopodłogowe, które będą przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami, jednoczłonowe, jednej marki, wraz z ładowarkami zewnętrznymi, przeznaczonymi do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki dodając, że to już kolejne dofinansowanie pozyskane przez władze Łomży na zakup elektrycznych autobusów.

Reklama

Wcześniej w ramach projektu pn. "Zrównoważona mobilność miejska w Łomży", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, pozyskane zostały pieniądze na zakup 8 elektryków. W ramach tego projektu, pod koniec listopada podpisano umowę z firmą Busnex na dostawę dwóch 12-metrowych autobusów YOTONG. Więcej: Klamka zapadła. W Łomży pojawią się dwa elektryki [FOTO, VIDEO]

Z kolei we wtorek (8.03) w ramach tego samego projektu ogłoszony został przetarg m.in. na zakup i dostawę pozostałych sześciu fabrycznie nowych elektrycznych autobusów miejskich, które do Łomży powinny zostać dostarczone najpóźniej w listopadzie. Więcej: Minimum 140 km na jednym ładowaniu. Jest przetarg na autobusy elektryczne Dzięki otrzymanej właśnie dotacji w 2024 roku po łomżyńskich ulicach będzie poruszało się w sumie 12 elektrycznych autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama

Źródło: UM Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości