Wieża ciśnień po raz kolejny będzie wystawiona na sprzedaż. Aktualna wartość nieruchomości to 424 tys. 239 zł. Przetarg ma być ogłoszony na przełomie lipca i sierpnia.
Obserwatorium, hotel, restaturacja – pomysły na zabytkową wieżę były różne. Efekt żaden, smutny kolos na żeliwnych nogach jedynie straszy. Wciąż nie ma zainteresowanych na jego zagospodarowanie.
- Miasto nie posiada środków na remont wieży ciśnień. Nie ma też obecnie możliwości pozyskania na ten cel funduszy z zewnątrz, a tylko w takim przypadku rozważany był pomysł realizacji obserwatorium. Na obecną chwilę władze miasta spróbują raz jeszcze wystawić nieruchomość zabudowaną wieżą ciśnień na sprzedaż – mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta.
Do 24 lipca wnioski mogą składać osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu.
Nowy nabywca będzie miał od daty zakupu 2 lata na rozpoczęcie budowy i 4 na jej zakończenie.