Łomża na jeden dzień zamieni się w polityczną arenę. Już jutro do miasta przyjadą politycy Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyjazdowym posiedzeniem. Wśród ministrów, którzy zapowiedzieli swoją obecność, są m.in. Piotr Gliński oraz Jarosław Zieliński. Udało nam się dowiedzieć że, na posiedzeniu wyjazdowym mają zapaść konkretne ustalenia dotyczące o obwodnicy Łomży.
Pełny i co za tym idzie, dokładny program spotkania jest jeszcze w przygotowaniu, ale wiemy na pewno, że zjazd odbędzie się w Hotelu Gromada. O godz. 10 politycy spotkają się z mieszkańcami różnych części regionu (spotkań odbędzie się szesnaście), natomiast o godz. 12 wrócą do Łomży do hotelu. Na godz. 13 zaplanowany jest obiad.
Udało nam się potwierdzić, że jutro o godz. 10 odbędą się następujące spotkania – wiceminister rodziny i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska w Urzędzie Miasta, wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wraz z Anną Marią Anders na Stadionie Miejskim, wiceminister edukacji Teresa Wargocka w SP nr 5, minister środowiska Jan Szyszko w Kolnie, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w szpitalu, wiceminister budownictwa i infrastruktury Jerzy Szmit w Parku Przemysłowym. Wiemy też, że zabraknie Jacka Sasina.
Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński swoje spotkania odbędzie później. O godz. 16.30 zawita do Teatru Lalki i Aktora, zaś potem wyruszy do Wizny.
Wcześniej podawano, że w Łomży pojawi się wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Ministra nie będzie jednak jutro na zjeździe, ale pojawi się za to w środę. W czasie wizyty spotka się z prezydentem Chrzanowskim.
Udało nam się dowiedzieć, na posiedzeniu wyjazdowym mają zapaść określone ustalenia dotyczące o obwodnicy Łomży.