Andrzej Ciołek i Damian Fabiszewski – uczniowie z klasy III, kształcący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w łomżyńskiej Wecie, zajęli I miejsce w konkursie sztuki kulinarnej „Mazowieckie smaki – wołowina na polskim stole", który odbył się 23 lutego w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.
Przemysław Ciuchnicki – nauczyciel przedmiotów zawodowych – jest dumny z sukcesu swych uczniów i podkreśla, że to udany debiut w konkursie. Konkurencja nie była łatwa. Wystartowało osiem dwuosobowych drużyn ze szkół gastronomicznych z całej Polski. Jednak to stek wołowy uczniów Wety okazał się najlepszy. Przewodniczący jury Carlos Gonzales Tejera i Mistrz Polski Kucharzy Jarosław Maliszewski docenili warsztat i wiedzę młodych kucharzy z Łomży.
Uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży byli bezkonkurencyjni w przygotowaniu stanowiska pracy, pod względem czystości i profesjonalizmu pracy, wykorzystania surowca, prawidłowości zastosowanych technik kulinarnych, smaku i aromatu potrawy oraz estetyki podania i prezentacji dania.
Atrakcyjne upominki, puchary i pięciodniowa wycieczka do Brukseli, połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego, to nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie w Wyszkowie. Uczniowie już przygotowują się do przyszłorocznego konkursu, by obronić tytuł oraz zdobyć nowe doświadczenia.