Reklama

ZUS czy OFE? Jak wybieramy w Łomży?

24/07/2014 08:10

Od kwietnia do dzisiejszego poranka (24 lipca) w łomżyńskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych deklaracje o zostaniu w OFE złożyło 1 057 osób. W Zambrowie jest trochę więcej, bo 1 194. Ci, którzy jeszcze nie podjęli decyzji ZUS czy OFE mają tylko tydzień. Kolejna możliwość wyboru będzie w 2016 roku.

- Od kwietnia do 31 lipca 2014r. wpływają oświadczenia potwierdzające przynależność do wybranego otwartego funduszu emerytalnego lub o zmianie funduszu. Osoby, które są zainteresowane wystąpieniem z OFE nie muszą składać żadnych oświadczeń - przypomina Anna Krysiewicz z Oddziału ZUS w Białymstoku. Nie złożenie oświadczenia sprawia, że składki w całości pozostaną w ZUS.

Deklaracje można dostarczyć do ZUS osobiście lub drogą pocztową. Ci, którzy mają konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mogą decyzję podjąć również przez internet.

Reklama

Przypominamy, że decydując się na pozostanie w OFE składki w 63% trafią na stare konto w ZUS, 22% na subkonto, do OFE 15%.  Ze składki odprowadzanej tylko do ZUS 63% trafia na stare konto, a 37% na subkonto.

Zdarzają się błędnie wypełnione deklaracje, które są uznawane za nieważne.

- Najczęstsze błędy występujące w nadesłanych oświadczeniach to brak podpisu, niepełne dane identyfikacyjne (np. jest nazwisko i imię, a brakuje PESELu albo dowodu osobistego). Klienci również na oświadczeniach piszą, że pozostają w ZUS - dodaje pani rzecznik.

Reklama

W całej Polsce do 21 lipca informacje o częściowym pozostaniu w OFE złożyło ponad 760 tys. osób.

Formularz oświadczenia członka OFE o przekazywaniu składki do OFE

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości